Beskrivelse

Årstal: ca. 1930. Beskrivelse: Figur af tiger i forsølvet metal, monteret på slebet glasplade. Ej signeret. Stand: Særdeles god stand, ingen gennemslid eller skår. Mål: H: 10 cm L: 20 cm

Art deco tiger

PÅ LAGER

Vare nr: 1196
1.750,00 DKK
Årstal: ca. 1930.

Beskrivelse: Figur af tiger i forsølvet metal, monteret på slebet glasplade. Ej signeret.

Stand
: Særdeles god stand, ingen gennemslid eller skår.

Mål:
H: 10 cm
L: 20 cm

OR